Haber

Toplu oylama yapıldığı iddia edilen Urfa’da okula giden avukatlara engel: ‘İsterseniz kimse giremez’

Urfa Akçakale’de Avukat Ronayi Paydaş; okula giden avukatların toplu oy kullanıldığı teziyle bloke edildiğini açıkladı. Paydaş, “Toplu oy kullanımı engellenirken hem biz hem de sandık görevlilerimiz saldırıya, tehdit ve hakarete uğradı” dedi.

‘DİLERSEN AVUKAT OL, ALLAH İSTİYORSAN’

Paydaş tarafından paylaşılan görselde, “Sorumlu olduğumuz bölgelerden biri olan Akçakale’nin kırsal mahallesindeyiz. Burada toplu oy kullanımı engellenirken hem biz hem de sandık görevlilerimiz saldırıya uğradı, tehdit edildi, hakarete uğradı. Şu anda can güvenliğimiz olmadığı için suç duyurusunda bulunmak ve suç duyurusunda bulunmak üzere köyden ayrıldık” dedi.

Videoda avukatlara, “İsterseniz avukat olun, isterseniz Tanrı olun. Kimsenin içeri girmesine izin verilmediği görüldü.

Akçakale Kaymakamlığı ise sosyal medya hesabından açıklama yaparak “küçük çaplı tartışma” dedi.

Açıklamada, “Sosyal medyada da paylaşılan olaya kolluk güçlerimiz müdahale etti. Mahallemizde oy verme işlemi sorunsuz bir şekilde devam ediyor.”

İLK İLAÇTA DA GÜNDEM OLDU

Urfa’da 14 Mayıs seçimlerinde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için oyların toplu olarak basıldığı görüldü. CHP Parti Teşkilat ve Teşkilat Yönetimleri Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Twitter hesabından söz konusu konuya ilişkin görüşlerini paylaşarak, “Sosyal medyaya yansıyan bu görüntüler Şanlıurfa’nın Harran ilçesine bağlı Minare köyünde çekildi. Önce sandık kurulu üyelerimiz darp edildi, ardından bu görüntüler ortaya çıktı. Yetkili avukat arkadaşlarımız ilgili köye yönlendirilerek İlçe Seçim Kurulu’na itirazda bulunuldu. Bu arada Şanlıurfa Valisi ve Emniyet Müdürü’ne de ulaşılamıyor. Şahsiyetleri toplantıda”.(HABER MERKEZİ)

yusufelihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu